За програмою «Шкільний автобус» закуплено 1500 транспортних засобів

За програмою «Шкільний автобус» закуплено 1500 транспортних засобів

У реалізацію програми інвестовано понад 5 млрд грн з державного та місцевого бюджетів

За програмою «Шкільний автобус» закуплено 1500 транспортних засобів

За три роки дії програми «Шкільний автобус» придбано понад 1500 автобусів, аби забезпечити безпечне та комфортне підвезення дітей до закладів освіти.

Усі закупівлі проходять через е-каталог Prozorro Market, де відповідний сегмент адмініструє державна установа «Професійні закупівлі».

Загалом у реалізацію програми інвестували понад 5 мільярдів гривень з державного та місцевого бюджетів. Фінансування здійснюється коштом субвенції, яка покриває від 70% до 95% вартості автобуса. Решту суми дофінансовують з місцевих бюджетів.

Лідером за кількістю закупівель зі старту програми стала Київська область – 158 автобусів. Також до десятки найактивніших регіонів увійшли:  

  • Львівська область – 137 автобусів;
  • Дніпропетровська область – 98 автобусів;
  • Полтавська область – 90 автобусів;
  • Івано-Франківська область – 81 автобус;
  • Закарпатська область – 79 автобусів;
  • Рівненська область – 76 автобусів;
  • Житомирська область – 76 автобусів;
  • Чернівецька область – 72 автобуси;
  • Тернопільска область  – 72 автобуси.

«Програма “Шкільний автобус” – це приклад державної політики, яка працює комплексно: одночасно для дітей, громад і економіки. Вона забезпечує доступ до освіти навіть у прифронтових регіонах, а ще – підтримує українського виробника в умовах війни. За три роки понад 1500 автобусів зібрано на підприємствах у Чернігові, Запоріжжі, Черкасах. У виробництві задіяно понад 200 компаній – люди мають роботу, підприємства – замовлення, а бюджет – податки. Саме тому політика локалізації та програма “Зроблено в Україні” залишаються стратегічним пріоритетом держави», – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Як зазначають у ДП «Державні закупівлі», за перше півріччя 2025 року громади закупили 469 автобусів на загальну суму 1,8 мільярда гривень. Частину цього транспорту придбали для заміни автобусів, знищених унаслідок бойових дій. 

Закупівлі відбувалися за конкурентними процедурами через Prozorro Market. Це дозволило заощадити майже 20,5 мільйона гривень, які можна спрямувати на інші важливі потреби.

«Шкільні автобуси – це важливий компонент масштабного оновлення освітньої інфраструктури, в яке інвестує уряд. Наша ціль надати всі інструменти для очної та безпечної освіти» – зазначила заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.

Завдяки новим автобусам учні з віддалених населених пунктів можуть щодня діставатися до школи у безпечних і комфортних умовах. Транспорт особливо важливий для доїзду учнів з прифронтових регіонів до закладів освіти, які мають укриття та можуть забезпечити очне навчання.

«У 2025 році громади планують придбати ще близько сотні автобусів. За допомогою  Prozorro Market вони мають можливість зробити максимально оперативно, адже в середньому закупівлі тривають до 10 днів. Ми також забезпечуємо прозорий процес, щоб усі кошти були витрачені ефективно й справді працювали на потреби дітей», – зауважив Євген Якубовський, директор ДУ «Професійні закупівлі».

Від 2024 року програма «Шкільний автобус» реалізується завдяки фінансовій співпраці між Європейським Союзом та Україною в рамках реалізації інструменту Ukraine Facility.

Впровадження програми координується Міністерством освіти і науки України у співпраці із Міністерством економіки України через Prozorro Market. Програма є складовою національної політики «Зроблено в Україні», яку ініціював Президент Володимир Зеленський.

Новини Дніпра