На фото автора: протест Асоціації фермерів і приватних землевласників Дніпропетровщини проти рейдерства земель ФГ "Самара", 30 березня 2021 року, м. Новомосковськ
Через тривале потурання агресору справжня війна іде вже біля кордонів Дніпропетровщини. А через багаторічний попуст тиловим загарбникам, в народі рейдерам, вони зухвало атакують придніпровських хліборобів навіть тепер, на 12-му році Війни за Незалежність. Щойно тривожний дзвінок «Фермеру Придніпров’я» надійшов із Василівки Самарівського району, від директора ТОВ «ПК Фаворит Агро» Олександра Коваленка:
— Вранці 14 травня спеціальна програма «Опендатабот» надіслала дивовижне повідомлення: власником нашого господарства, внаслідок буцімто продажу, став якийсь Колчак Анатолій Георгійович, житель Одеси. Він затверджений і керівником, плюс змінений склад засновників юрособи. Ці дії вчинені держреєстратором Бобровицької міської ради Чернігівської області О. В. Гоголь. Телефоном вона запевнила, що це через хакерську атаку таке рейдерство під її паролем скоєне, сама вона про нього ні сном, ні духом не відає. А в заяві про реєстраційні дії зафіксований… чистий лист паперу, тож держреєстратор звернеться до правоохоронців та Мін’юсту. Ми подали заяву до Нацполіції, скаргу до Міністерства юстиції, заблокували рахунки тощо.
Дивовижа, та й годі. Як не «виполює» Мін’юст України рейдерство, ганебне, негідне явище в державі, майбутньому членові Європейського Союзу, а воно досі росте, мов пирій на пшеничному полі. Навіть буяє, не дивлячись на те, що Міністерство тепер очолює віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. А ще в 2020 році в Мін’юсті запевняли: введемо обов’язкову процедуру прямого телефонного дзвінка власнику господарства — чи й справді він знає про торги, дарування його майна тощо?
Проте навіть цієї простої речі, обов’язкового телефонного дзвінка власнику, Мін’юст, за цілих 5 років, так і не спромігся узаконити, як додаткової застороги проти незаконних дій. А торік, за даними «Опендатаботу», в Україні зафіксовано аж 323 кримінальні справи про рейдерство. І лише 28 % порушених кримінальних проваджень доходить до суду. Вочевидь, саме у факті: більшість причетних до рейдерства виходять сухими з каламутної води, і криється його надзвичайна живучість. Навіть чисельна парламентсько-урядова потуга «слуг народу», в котрих «під опікою» уряд з міністерствами та правоохоронними органами, дотепер не може дати йому раду.
Чи не хоче? Хто допоможе? Можливо, поліція і працівники ТЦК, коли угледять дотепер обов'язкову рейдерську "фішку" — появу на атакованих фермерських полях найнятих тиловими загарбниками спортсменів?