КУКУРУДЗА
Ринок кукурудзи перебуває в міжсезонному стані – ліквідність низька, а попит обмежується лише поодинокими покупцями. Враховуючи скорочення виробництва та високі темпи експорту, перехідні залишки на старті нового сезону очікуються мінімальними або нульовими.
Кукурудза нового врожаю торгувалася в діапазоні 200–203 $/т DAP із поставкою в жовтні–листопаді. Торгівля залишається стриманою, оскільки учасники ринку не поспішають із продажами, очікуючи вищих цін.
ПШЕНИЦЯ
Ринок пшениці залишається в очікуванні старту масового збирання. Попит на новий врожай зростає, однак покупці утримуються від різких підвищення цін, розраховуючи на зростання пропозиції з надходженням валу. Аграрії ж залишаються стриманими в продажах, що підтримує ціновий рівень.
ЯЧМІНЬ
У портах зберігається підвищений попит на ячмінь, що підтримує цінове зростання. Премія на Китай становить 2–3 $/т.
СОНЯШНИК
У новому сезоні прогнозується збільшення виробництва соняшника в середньому на 1,5-2 млн т, насамперед за рахунок розширення посівних площ. На цьому фоні переробники стримують закупівельну активність, очікуючи вигідніших умов на старті сезону. Така обережна позиція зумовлена бажанням уникнути цінових ризиків та сформувати кращі умови для закупівель після слабкої маржинальності в поточному сезоні.
РІПАК
Попри падіння ф’ючерсів на ріпак на біржі MATIF більш ніж на 25 €/т, український ринок не демонструє відповідної реакції – внутрішній ринок зберігає тенденцію до зростання цін. Попит з боку трейдерів і переробників залишається високим. Очікуване зниження виробництва ріпаку в Україні лише посилює цю тенденцію, створюючи сприятливі умови для вітчизняного виробника. У новому сезоні очікується скорочення виробництва ріпаку на 800 тис. т та зменшення експорту на 500 тис. т.
СОЯ
Внутрішній ринок сої залишається млявим – торгова активність низька як з боку переробників, так і експортерів. Заводи стримано підходять до закупівель, зважаючи на слабкий попит у Європі на український шрот, який поступається дешевій продукції з Латинської Америки. Це знижує доцільність переробки та обмежує попит на сировину. Попит на соєву олію в Європі зберігається, але його недостатньо, щоб компенсувати слабкість шротового напрямку.
SPIKE BROKERS