Вчені створили першу екологічну технологію нанесення срібла в електроніці

Вчені створили першу екологічну технологію нанесення срібла в електроніці

Нова методика може змінити правила гри на глобальному ринку гальванопокриття, дозволяючи компаніям відмовитися від шкідливих речовин без втрати якості продукції.

Дослідники з Південної Кореї розробили першу у світі екологічно чисту технологію срібного гальванопокриття, яка використовує фосфоровмісні сполуки замість токсичного ціаніду, повідомляє Interesting Engineering.

Традиційно посріблення здійснюється з використанням ціаніду — вкрай токсичної речовини, що становить серйозну небезпеку для здоров’я і навколишнього середовища. Однак учені з Південної Кореї розробили першу у світі екологічно чисту альтернативу: нову технологію сріблення із застосуванням сполук фосфору.

У новій технології створюється кисле гальванічне середовище, в якому завдяки фосфоровим сполукам утворюються однорідні та стабільні срібні плівки. Такий підхід дозволяє ефективно наносити срібне покриття на електронні компоненти без шкоди для довкілля.

За словами головного дослідника проекту, нова технологія не лише усуває екологічні загрози, пов’язані з ціанідом, але й забезпечує високу якість покриттів, необхідних у виробництві електроніки та напівпровідників.

Команда вчених використала ліганди фосфіну для стабілізації іонів срібла, запобігаючи їх осадженню, а також оптимізувала концентрацію електролітів на основі фосфору для досягнення максимальної якості покриття.

Технологія може бути використана у багатьох галузях: електроніці, автомобілебудуванні, медицині, оптичних сенсорах, поновлюваній енергетиці тощо. Очікується, що вона сприятиме переходу до сталого виробництва у відповідь на посилення екологічних вимог у світі.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Electrochimica Acta.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені розробили екологічний метод розщеплення пластику.

Новини Дніпра