Компанія «ХУАВЕЙ УКРАЇНА» взяла учать у нагородженні переможців конкурсу знавців китайської мови
В Україні нагородили переможців конкурсу знавців китайської мови
29 квітня 2025 року відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу знавців китайської мови, організованого за підтримки «Хуавей Україна».
Вже традиційно Всеукраїнський конкурс пройшов на базі Інституту Конфуція Київського національного лінгвістичного університету.
Цьогоріч захід уперше організовано в новому форматі – з фокусом на перекладацький напрям, що дало змогу учасникам обирати між письмовим і усним конкурсами відповідно до своїх професійних прагнень.
Участь у змаганнях взяли 50 студентів та школярів, зокрема з Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Одеського національного університету імені I. I. Мечникова, а також столичних гімназій та ліцеїв.
Студенти мали змогу продемонструвати свої здібності у двох незалежних усному та письмовому конкурсах, для кожного з яких було передбачено два рівні знань: середній (HSK 3–4) і високий (від HSK 5).
Сертифікати у конкурсі знавців китайської мови отримали 32 учасники. Переможцями усного формату стали Скачкова Анна, Січкарьов Олексій та Білоусов Олександр, а письмового – Тертерян Лусіне, Тертерян Маріам, Возна Злата (переклад казок), Данильчук Всеволод, Недогибченко Софія, Муромцева Анастасія (переклад прози, середній рівень), Рудько Вікторія, Борисенко Катерина, Попович Яна (переклад прози, високий рівень), Холявіцька Дарʼя, Зражевська Вероніка, Гарбузенко Анна (переклад поезії, середній рівень), Порціна Олена, Луціва Жанна, Савун Вікторія (переклад поезії, високий рівень).
«Протягом останніх років Київський національний лінгвістичний університет та Інститут Конфуція активно займаються викладанням китайської мови та вихованням талантів, які глибоко розуміють мову та культуру Китаю. Вони зробили дуже важливий внесок у взаєморозуміння та взаємовигідну співпрацю між двома народами. Хотів би скористатися цією нагодою, щоб висловити їм свою вдячність. Окрім того, дякую компанії Huawei, яка підтримала цей конкурс перекладів, за багаторічний важливий внесок у розвиток України не тільки в галузі зв’язку, а й у сфері освіти», – сказав Ма Шенкунь, Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні.
Партнерство з Київським національним лінгвістичним університетом є сталою частиною стратегії соціальної відповідальності «Хуавей Україна», одним з напрямів якої залишається підтримка розвитку молодих спеціалістів у галузі східних мов. У компанії наголошують на важливості безперервної освіти та професійного зростання. Тому підтримка студентських ініціатив є логічним і ефективним продовженням цього підходу.
«Ми з радістю спостерігаємо, як з кожним роком зростає інтерес до китайської мови і до участі у конкурсі активно долучаються не лише студенти, а й учні середніх шкіл. Цьогоріч ми вперше впровадили два окремих формати: письмовий переклад художніх творів, зокрема поезії та прози, а також усний переклад. Розподіл за рівнем підготовки учасників й видом завдань дозволив об'єктивно оцінити знання учасників і створити рівні умови для самореалізації як для студентів, так і для школярів», – зазначила Каріна Геворгян, в. о. директорки Інституту Конфуція від української сторони, завідувачка кафедри китайської філології КНЛУ.
Ініціатива покликана підтримати молодих фахівців, які прагнуть реалізувати себе в міжнародному професійному середовищі. Конкурс став майданчиком для виявлення нових талантів і надав учасникам можливість застосувати набуті знання на практиці.
«Від імені компанії «Huawei Україна» хочу щиро подякувати Інституту Конфуція КНЛУ за професійну організацію конкурсу, викладачам за підтримку та наставництво, а студентам та школярам за ваш ентузіазм, наполегливість і натхнення. Особливі вітання переможцям – ви вразили нас своїми знаннями, творчістю та цілеспрямованістю. Це не просто перемога в конкурсі – це крок до вашого професійного майбутнього», – сказав Сі Лун, заступник директора з продукції і рішень зв’язку «Хуавей Україна».
Компанія «Хуавей Україна» вдячна організаторам конкурсу за якісну підготовку події та з нетерпінням чекає на нові зустрічі зі студентами, які зацікавлені у вивченні китайської мови і міжкультурній комунікації.
У межах співпраці ІК КНЛУ та «Хуавей Україна» найактивніші учасники освітніх змагань потрапляють на стажування в компанії з можливістю подальшого працевлаштування.
Конкурси, влаштовані у партнерстві між університетами та компанією, роблять значний внесок у розвиток освіти в Україні, дають поштовх для підготовки молодих спеціалістів, а також допомагатимуть встановлювати плідні міжнародні відносини між країнами Заходу та Сходу.
Довідка: компанія Huawei є провідним світовим постачальником інфраструктури інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ), а також інтелектуальних пристроїв. Створюючи інтегровані рішення у різних сферах (телекомунікаційні мережі, ІТ, «розумні» пристрої, хмарні сервіси, digital power), компанія інвестує значні ресурси в фундаментальні дослідження, концентруючись на технологічних проривах, які просувають світ уперед. У компанії працюють понад 207 000 співробітників у більше ніж 170 країнах, які обслуговують 3 мільярди клієнтів і споживачів у всьому світі. Компанія Huawei заснована в 1987 році. Це приватна компанія, яка повністю належить її співробітникам. В Україні компанія Huawei здійснює свою діяльність із 2000 року. Стратегія соціальної відповідальності «Хуавей Україна» охоплює чотири напрями: освіта, охорона здоров’я, захист довкілля, розвиток. Упродовж 2022-2023 років компанія разом із партнерами проводила комплексні проєкти з надання гуманітарної та технічної підтримки по всій Україні й активно розвивала екосистему у сфері освіти.