Перші форвардні котирування соняшнику нового врожаю обговорюються на рівні 500–520 $/т

Перші форвардні котирування соняшнику нового врожаю обговорюються на рівні 500–520 $/т

Експорт з України зернових, олійних культур та продуктів їх переробки, які оформлені з 1 по 12 лютого склав: кукурудза – 747.1 тис. т, пшениця – 650.6 тис. т, ячмінь – 42.2 тис. т, соя 203.6 – тис. т, ріпак – 19 тис. т, соняшник – 0.15 тис. т, соняшникова олія – 126.1 тис. т, соєва олія – 31.1 тис. т, макуха (соєва та соняшникова) – 125.6 тис. т. Повідомляє SPIKE BROKERS.

 КУКУРУДЗА
Кукурудзяний ринок демонструє помірне зростання цін на зовнішніх майданчиках, проте значна пропозиція від ключових постачальників обмежує ріст, попри активний попит. В Україні ціни продовжують укріплюватися — трейдери пропонують премію за пізніші поставки +2–3$. Крім того, на фоні очікуваного зростання виробництва кукурудзи в Україні та США підштовхнуло українських фермерів до активнішого укладання форвардних контрактів на новий урожай. Наразі угоди укладаються в межах 200-202$.

 ПШЕНИЦЯ
Попри зростання торгової активності та підвищений попит на пшеницю, трейдери змушені обмежувати обсяги закупівельних програм через скорочення залишків і пропозиції з боку виробників. Основними експортними ринками для української пшениці в поточному сезоні (лип–січ) стали Іспанія (2.5 млн т), Індонезія (1.5 млн т) та Єгипет (0.9 млн т).

 СОНЯШНИК
За оцінками учасників ринку, залишки соняшнику для переробної індустрії становлять близько 4 млн тонн. Низький урожай та дефіцит сировини змушують багато заводів розглядати «консервацію» – зупинку виробництва до нового сезону. Тим часом перші форвардні котирування соняшнику нового врожаю (46% олійності) обговорюються на рівні 500–520 $/т з ПДВ.

 СОЯ
Ціни на сою зросли на тлі активного внутрішнього та зовнішнього попиту, зокрема на не-ГМО боби. Водночас стримана пропозиція з боку виробників обмежує ринок, оскільки аграрії утримують запаси в очікуванні ще вищих цін.

Новини Дніпра