Катерина Гірник 12.07.25
Перші ракети, профінансовані Німеччиною, ЗСУ отримають уже до кінця липня.
Підписано угоду між українською промисловістю та міністерством оборони України / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
В Україні підписано угоду про виробництво далекобійних ракет за рахунок фінансування Німеччини, перші поставки для ЗСУ очікуються вже наприкінці цього місяця. Про це в інтерв'ю телеканалу ZDF повідомив генерал-майор бундесверу Крістіан Фройдінг.
За його словами, угоду між українською промисловістю та Міністерством оборони України було підписано нещодавно, а саму програму було ініційовано наприкінці травня.
Він заявив, що перші далекобійні ракети мають надійти на озброєння ЗСУ вже наприкінці липня, а згодом "ітиметься про велике тризначне число".
При цьому Фройдінг додав, що це значно зміцнить протиповітряну оборону України та її потенціал у найближчі тижні та місяці.
"Нам потрібні системи озброєння, здатні проникати глибоко вглиб російської території та атакувати склади, командні пункти, аеродроми і літаки", — підкреслив він.
Фройдінг додав, що Німеччина "тісно координує дії з партнерами" з питання постачання в Україну нових систем ППО середньої та великої дальності". Вони також "протягом кількох тижнів" ведуть переговори на всіх рівнях про можливе постачання в Україну однієї або двох систем Patriot, які Німеччині доведеться закупити у США.
Зброя для України
Президент США Дональд Трамп планує продавати зброю союзникам по НАТО з умовою, що вони потім поставлять її Україні. За даними співрозмовників Axios, схему запропонували на нещодавньому саміті НАТО, її обговорювали з Україною та європейськими союзниками.
Також раніше повідомлялося, що канцлер Німеччини Фрідріх Мерц обговорював із президентом США Дональдом Трампом питання постачання більшої кількості систем Patriot і ракет до них для України, але остаточне рішення ще не ухвалено.
Західні фірми крадуть українські БПЛА-технології під виглядом співпрац
Юрій Кобзар 12.07.25
Західні стартапи "полюють" за українськими дронами, щоб скопіювати їх / фото УНІАН, Дмитро Петровський
Деякі європейські компанії крадуть секрети українських безпілотників і потім отримують величезні контракти на їх виробництво. Про це пише британська The Telegraph із посиланням на головного виконавчого директора української компанії Skyeton Романа Княженка.
За його словами, представники європейських компаній відвідували його фірму з пропозиціями співпраці, але використовували цей час, щоб спробувати розвідати її секрети.
"Потім вони роблять чудові презентації про те, як вони працюють в Україні. Але насправді вони здійснили лише кілька польотів у Львові. Іноді я відкриваю презентації інших [безпілотних] літальних апаратів з Європи і бачу буквально свої власні слова, без жодних змін", – розповів Княженко.
Він зауважив, що внаслідок таких маніпуляцій європейські уряди спрямовують "мільярди доларів" на закупівлю продукції у компаній, які "не мають жодного уявлення" про сучасні військові технології.
"Вони інвестують у технології, які насправді є підробками. Зрештою, у вас нічого не буде", – сказав Княженко.