До 2030 року будуть розроблені ефективні інструменти, спрямовані на якісні зміни в системі позашкілля
Міносвіти планує розвивати систему позашкільної освіти
Міністерство освіти і науки розробило проєкт Концепції розвитку позашкільної освіти, який наразі винесений на громадське обговорення.
Мета документа полягає в розробленні ефективних інструментів освітньої політики, спрямованих на якісні зміни в системі позашкільної освіти.
Ці зміни мають забезпечити розвиток мережі закладів у громадах, розширення спектру освітніх послуг, підвищення інституційної спроможності закладів та зміни у підходах до фінансування.
Реалізація Концепції передбачає п’ять етапів, за підсумками яких у 2030 році усі заклади позашкільної освіти мають працювати за КВЕД «Позашкільна освіта» та бути зареєстрованими в єдиній системі надавачів освітніх послуг (АІКОМ, «МРІЯ»).
Планується, що протягом п’яти років будуть відкриті нові заклади та центри позашкільної освіти, зокрема центри освіти дорослих, молодіжні та пересувні мобільні центри, мережа «громадських шкіл», а всі заклади будуть інклюзивними та безпечними.
Концепція передбачає, що педагоги позашкілля отримають зарплату та пільги, співвідносні зі шкільними вчителями.
Очікується, що реалізація Концепції дозволить дітям отримати доступ до освітніх послуг у системі позашкільної освіти відповідно до своїх потреб, інтересів та запитів.
У МОН планують реалізовувати концепцію за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів та інших джерел.
Зауваження та пропозиції до проєкту Концепції приймаються у довільній формі до 29 травня 2025 року на електронну адресу [email protected].