КУКУРУДЗА
Ціни в портах України на кукурудзу старого врожаю зросли до 230$ через дефіцит на зовнішньому ринку. Італійські покупці готові платити 272-275$ CIF східне узбережжя Італії.
Новий врожай кукурудзи викликав активність покупців цього тижня — ціни в портах зросли на 7$ й торгуються на рівні 210$ DAP чорноморські порти (лист-груд).
Продажі на жовтень обмежені — виробники прогнозують пізні жнива культури та побоюються опадів під час збирання, що може ускладнити виконання контрактів у жовтні. Ціни на листопад мають потенціал преміальності щодо грудня. Портові ціни нового врожаю залишаються недооціненими на 5-10$.
На західному кордоні ціни стримані: імпортери отримують більше пропозицій від європейських виробників на тлі покращення погоди та очікуваного зміцнення євро до 1,2 USD.
ПШЕНИЦЯ
Ціни на пшеницю залишаються підтриманими через затримку збору врожаю. Поточна наявність зерна на ринку вдвічі менша, ніж торік, що створює ефект відтермінованої пропозиції — основні обсяги очікуються в серпні–вересні.
Ціни на продовольчу пшеницю досягли 230$, що на 10$ вище, ніж минулого тижня. Різниця між білком 11,5% і 12,5% — майже відсутня, дисконт на фураж знижується через обмежену пропозицію.
У центральних, північних та південних регіонах зібрано до 80% продовольчої пшениці. Очікувані дощі на заході можуть збільшити частку фуражного зерна в цій частині країни.
ЯЧМІНЬ
Ціни на ячмінь наприкінці тижня пішли на спад, але залишаються на 7$ вищими, ніж тиждень тому. Після того як трейдери закрили основний дефіцит під завантаження суден, попит зменшується, а пропозиція зростає.
СОНЯШНИК
Переробники переключають увагу на новий врожай. Ціни на соняшник нового врожаю торгувалися на рівні 560–580$ в т.ч. ПДВ — залежно від якості, локації та термінів поставки.
РІПАК ТА СОЯ
Ринок цього тижня перебував у повній невизначеності щодо голосування за правки про запровадження 10% мита на експорт ріпаку та сої. До останнього не було зрозуміло, з якої дати мито набуде чинності.
Трейдери та бізнес намагалися відтермінувати введення, щоб мати змогу виконати форвардні зобов’язання, тоді як лобі переробників та фіскальна служба наполягали на негайному запуску для наповнення бюджету.
У результаті правки прийняті, мито набирає чинності з 01.09.
Це змушує експортоорієнтованих трейдерів пришвидшувати відвантаження до кінця серпня.
Мито може спровокувати сплеск експорту ріпаку в серпні, але затримка збору врожаю грає на користь переробників.
Частина трейдерів, орієнтованих на гривневі закупівлі, опинилися під тиском технічних обмежень і будуть мати складності у виконанні експортних зобов’язання.
SPIKE BROKERS